Bielenie zubov

Veľa faktorov ako stravovacie návyky (pitie kávy, čajov, červeného vína a pod.) a určité lieky ovplyvňujú svetlosť Vášho úsmevu. Vaše zuby prirodzene časom tmavnú.

Bielenie zubov je najjednoduchší spôsob v boji proti bežným príčinám sfarbenia zubov, zatiaľ čo posilňuje Vaše sebavedomie a zlepšuje Váš vzhľad.

Ponúkame množstvo produktov profesionálnej americkej značky Opalescence na zosvetlenie Vášho úsmevu. Bieliaci systém Opalescence je ako jediný bieliaci produkt schválený Americkou Dentálnou Asociáciou. Viac... To svedčí o jeho vysokej účinnosti a bezpečnosti.

Produkty značky Opalescence sú dostupné iba u odborných stomatológov. Efektívnejšie ako iné produkty zosvetlia Váš úsmev za menej ako hodinu. Rôznorodosť bieliaceho systému  Opalescence uľahčuje bielenie každému, pacientovi i lekárovi, presne podľa špecifických požiadaviek.

Pred bielením je vždy nevyhnutné vyšetriť  Váš chrup a parodont. Keďže bieliace gély sa nemôžu aplikovať na pokazené zuby, zuby s odhalenými krčkami a pod. Najskôr je potrebné tieto zuby ošetriť.

Otázky ohľadom bielenia zubov:

Na akom princípe bielenie pôsobí?

Bieliaci proces umožňuje schopnosť karbamid peroxidu a peroxidu vodíka voľne prenikať do všetkých častí zuba. Tieto peroxidy sa štiepia na kyslíkové radikály, ktoré putujú medzi kryštálovou mriežkou skloviny a rozkladajú molekuly farbív spôsobujúcich zafarbenie zubov. Štruktúra zubov nie je pozmenená, iba vnútorná farba zuba je zosvetlená. Početné štúdie dokázali účinnosť peroxidov pri bielení zubov. Sklovina, dentín a existujúce výplne nie sú bielením zasiahnuté, ani poškodené.

Aká je veková hranica pri bielení?

Minimálny vek pre bielenie je 12 rokov, nie menej. Horná veková hranica neexistuje. Ľudia vyššieho veku hľadajú možnosť ako zmierniť známky starnutia na zuboch, ale mnohí si neuvedomujú, aké šance môže bielenie ponúknuť. Z hľadiska vnímania atraktivity pri pohľade do tváre hrá úsmev, hneď po očiach, hlavnú rolu.

Zoslabuje bielenie zubnú sklovinu?

Výskumy produktov rady Opalescence PF prezentované Americkou Asociáciou Dentálneho Výskumu potvrdzujú, že bielenie s produktmi Opalescence PF naozaj minimalizujú citlivosť, pôsobia proti kazivosti zubov, zvyšujú mikrotvrdosť skloviny a zlepšujú celkové zdravie skloviny. Viac...

Spôsobuje bielenie citlivosť zubov?

Mierna citlivosť zubov je relatívne častým sprievodným javom bielenia.  Keď sa citlivosť objaví, je prechodná a odznie po ukončení bielenia. Všetky produkty Opalescence obsahujú PF (dusičnan draselný a fluorid) – zložky znižujúce citlivosť pre vyššie pohodlie pacientov. Výskum ukázal, že tak ako peroxid vodíka prechádza do zubnej drene, rovnako sa chová aj dusičnan draselný. Fluorid primárne pôsobí ako blokátor, uzatvára otvory a spomaľuje prietok tekutiny, ktorá spôsobuje citlivosť. Dusičnan draselný pôsobí viac ako anestetikum.

Ako dlho bielenie vydrží?

Výsledky bielenia sú veľmi stabilné, ale v závislosti na stravovacích návykoch a životnom štýle môže byť požadované procedúru pravidelne opakovať, zvyčajne po 2 – 3 rokoch. Vzhľadom k bezpečnosti bieliacich zložiek a jednoduchému rýchlemu vybieleniu raz už bielených zubov (až 7 krát rýchlejšie), by opakované zosvetlenie bielených zubov  nemal byť problém.
Dôležité: najlepší spôsob bielenia je pod dohľadom lekára!

Pred každým typom bielenia je nutné komplexné stomatologické vyšetrenie (zhodnotenie stavu chrupu a mäkkých tkanív)!

Bielenie zubov je dnes účinné a bezpečné, ak sa vykonáva poriadne a so správnymi materiálmi. To zahŕňa aj vstupnú diagnózu, profesionálne čistenie zubov, poučenie o zvolenom spôsobe bielenia a sledovanie pacienta počas doby ošetrenia. Bielenie voľne predajnými prípravkami bez dohľadu lekára často neprináša požadovaný výsledok. Všetky produkty bieliaceho systému Opalescence sú zdravotníckymi produktmi a sú k dispozícii iba v ordináciách zubných lekárov.

Ponúkame bielenie systémom Opalescence ako :

Ambulantné bielenie (tzv. hodinové bielenie)

Stačí jedna návšteva a výsledný efekt žiarivo bielych zubov Vám vydrží  niekoľko rokov.

Ambulantné bielenie sa realizuje nanášaním gélu s 38%-tným peroxidom vodíka, po dobu cca 60 min. Dentálna hygienička dočistí ešte povlaky na zuboch, nanesie sa ochranný gél na ďasná, ktorý pod ultrafialovým žiarením vytvrdne a tým ich chráni. Nanesie sa bieliacie médium, ktoré necháme pôsobiť 20 min. Po odstránení bieliacej látky sa tento úkon vykoná ešte raz, prípadne podľa potreby viac krát. Video...

Domáce bielenie (tzv. nočné bielenie)

Je založené na aplikovaní napr.10%-tného karbamid peroxidu po dobu niekoľko hodín denne počas niekoľkých týždňov. Pacient dostane nosič, ktorý sa individuálne vyhotoví na základe odtlačku zubov. Po nanesení bieliaceho gélu sa nosič nasadí na zuby a nechá sa pôsobiť niekoľko hodín, resp. počas spánku.  Počas obdobia, keď sa bielia zuby, by sme sa mali vyhnúť akýmkoľvek jedlám a nápojom, ktoré obsahujú silné farbivá / káva , čaje ,čučoriedky, červené víno , fajčenie, cvikla a pod./.    Účinok bielenia trvá minimálne 2 roky, avšak závisí od pacienta, príp. jeho zvykov a stravovania.  Video...

Vnútorné bielenie (bielenie iba 1 či viac sfarbených zubov)

Pokiaľ ste spokojný so svojou farbou zubov, trápi Vás iba jeden či viac diskolorovaných zubov, ktoré sú väčšinou nevitálne (mŕtve), je pre Vás ideálne vnútorné bielenie nazývané tiež „walking bleach“ technika. Zo zadnej strany sa vytvorí prístup do dreňovej dutiny zuba, utesní sa vchod do koreňového kanálika a do dutiny sa aplikuje bieliace činidlo, ktoré je uzavretá dočasnou výplňou. Činidlo sa necháva pôsobiť niekoľko dní a v prípade potreby je doplňované opakovane. Po dosiahnutí vhodného odtieňu ostáva vyhotoviť už len novú výplň.